Subota, 05.05.2018.

21:02

Ubedljivi Milan poslao Veronu u drugu ligu

Fudbaleri Milana pobedili su danas na svom terenu Veronu sa 4:1, u utakmici 36. kola italijanskog prvenstva.

Photo by Marco Luzzani/Getty Images

‘Rosoneri’ su se popeli na šesto mesto na tabeli koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope, a protivnika su poslali u drugu ligu.

Milan je poveo u 10. minutu golom Hakana Čalhanolua, a drugi gol postigao je Patrik Kutrone u 32. minutu.

Tri gola prednosti "roso-nerima" doneo je Ignjacio Abate u 39. minutu, dok je gol za Veronu postigao Song Vu Li u 85. minutu. Konačan rezultat postavio je Fabio Borini u 89. minutu.

Posle druge uzastopne pobede, ukupno 17. u prvenstvu, Milan zauzima šesto mesto na tabeli koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evropa. Milan ima 60 bodova, dva više, ali i utakmicu više od sedmoplasirane Atalante.

Verona je pretrpela 25. poraz u prvenstvu i kao pretposlednja na tabeli sa 25 bodova ispala je u drugu ligu, Seriju B.