Sreda, 25.04.2018.

17:30

Korak od titule – Adžić režirao ubedljivu pobedu Zvezde

Fudbaleri Crvene zvezde ubedljivo su savladali Čukarički 3:0, u jednom od derbi mečeva trećeg kola plej-ofa Superlige Srbije.

Nakon bledog prvog poluvremena crveno-beli su otpor Brđana slomili u nastavku pogocima Bena, Nemanje Radonjića i Luke Adžića.

Ključni faktor bio je upravo mladi Adžić čijim je ulaskom u igru na poluvremenu Zvezda "živnula" u napadu.

On je fantastičnom solo akcijom na sredini terena pola sata pre kraja otvorio kontranapad Zvezde i servirao gol za Bena.

Osam minuta kasnije Čukarički je ostao sa igračem manje zbog isključenj Đurića, da bi nakon još osam minuta bilo 2:0.

Radonjić je fantastično reagovao u kaznenom prostoru, lažnjacima je prevario nekoliko igrača Čukaričkog i postigao svoj tek drugi gol u Superligi.

Tačku na meč je pet minuta pre kraja stavio mladi Adžić, svoju odličnu igru krunisao je lepim golom iz slobodnog udarca.

U nadoknadi vremena crveni karton, drugi žuti, dobija i Rodić, pa i Zvezda meč završava sa desetoricom igrača.

Zvezda ima 12 bodova više od Partizana, koji u četvrtak dočekuje Radnički. Ukoliko Nišlije iznenade i slave u Humskoj, crveno-beli će zvanično osvojiti titulu.

U suprotnom, crveno-beli će titulu moći da "overe" u Kruševcu protiv Napretka, u nedelju 29. aprila.

S druge strane, Čukarički je trećim porazom u nizu dodatno ugrozio svoje šanse da se nađe u Evropi. Nakon pobede Voždovca nad Vojvodinom Brđani su ostali na četiri boda od mesta koje vodi na međunarodnu scenu.

U narednom kolu Čukarički dočekuje trećeplasirani Spartak.

Tok meča:

90+3 Kraj utakmice na "Rajku Mitiću", ubedljiva pobeda Zvezde.

84' GOOOOOL! Zvezda vodi 3:0!

Pešić je povukao sjajnu kontru, ali je kasnio sa dodavanjem. Ipak, fauliran je na 20 metara od gola, a Luka Adžić postiže sjajan podogak iz slobodnug udarca. Poslao je loptu preko živog zida u donji levi ugao.

79' Treća izmena u Zvezdi, na teren ulazi kapiten Milijaš, koji menj Bena.

77' GOOOOOL! Zvezda vodi 2:0!

Nakon akcije saigrača po levoj strani, Radonjić je pokupio loptu u kaznenom prostoru, sjajnim lažnjacima je prevario Ovusua, a potom još dvojicu defanzivaca Čukaričkog i golmana Belića i postigao atraktivan gol.

73' Zvezda strpljivo čeka dobru priliku da iskoristi brojčanu prednost na terenu, Radonjić je dobio jednu, ali je izborio samo korner.

69' Crveni karton! Čukarički ostaje sa igračem manje. Đorđe Đurić je napravio dva oštra starta u roku od 20 minuta i završio svoj nastup pre vremena.

67'Izmene na obe strane, Milojević zbog povrede izvodi Babića koga menja Frimpong, dok Lalatović umesto Milojevića uvodi Belakovića.

61' GOOOOOL! Zvezda vodi 1:0!

Nakon neuspešnog napada Čukaričkog, Borjan je pokrenuo kontranapad, Stojković je pronašao u sredini terena Luku Adžića, on je obišao dvojicu igrača rivala, proigrao na vreme Bena na levoj strani, a on loptu poslao po zemlji ispod Belića u mrežu.

59' Odgovara i Čukarički s druge strane. Ovusu je okušao šut sa više od 20 metara, ali daleko od gola.

56' Velika šansa za Zvezdu. Sjajan centaršut Bena sa leve strane, Krstičić se ubacio iz drugog plana i dobro šutirao glavom, ali lopta odlazi pored gola.

54' Dva solidna napada Zvezde, Stojković i Pešić su centaršutevima napravili posao odbrani Čukaričkog, prvu pretnju otklanja golman Belić, dok je prilikom druge lopta proletela pored Radonjića.

51' Nešto konkretnija igra gostiju u nastavku, iz odlične defanzive Čukarički kreće u napade, ali Borjan još nije ugrožen.

48' Evo ga! Ben je iz slobodnjaka konačno "pogodio", ali nije uspeo da zatrese mrežu.

46' Počelo je drugo poluvreme. Čekamo prvi šut u okvir gola.

19:10 Milojević pravi prvu izmenu, umesto Srnića ulazi Adžić.

45+4 Kraj prvog poluvremena, dosadnih 45 minuta na "Rajku Mitiću". Zvezda – Čukarički 0:0

43' Još jedan slobodan udarac za Zvezdu iz dobre pozicije, na kraju samo korner.

41' Blaga inicijativa Zvezde, ali bez konkretne šanse ispred gola Čukaričkog.

35' Odličan kontranapad Čukaričkog, Milojević je proigrao Ovusua na levoj strani, on odigrava poprečni pas na visini kaznenog prostora, ali neprecizno, pa Kajević nije stigao do lopte iako je bio u odličnoj poziciji, a Drinčić iz teške šalje loptu pored gola.

33' Slobodan udarac za Zvezdu u dobroj poziciji, ali Račić šalje loptu preko gola.

31' Korner za Zvezdu sa leve strane, dobar centaršut Radonjića, ali loptu izbacuje iz kaznenog odbrana Čukaričkog.

25' Opao je ritam igre na "Rajku Mitiću".

16' Čukarički dobro parira domaćinu, nekoliko napada gostiju u nizu, pokušavali su Bojić i Ovusu, ali bez veće opasnosti po gol Borjana.

11' Najbolja šansa na utakmici. Oštar centaršut Račića sa leve strane po zemlji u petarac, ali Pešić je promašio loptu.

10' Radonjić nije uspeo da iskontroliše loptu, ona stiže do Stojkovića koji šutira iz naleta, ali pored gola.

8' Nakon nekoliko minuta pauze jer se Borjanu slošilo, Drinčić je zapretio centaršutom u Zvezdin peterac, ali golman lidera SL boksuje i otvara kontru.

2' Korner za Zvezdu, šutirao je Rodić, ali je pogodio saigrača Bena ispred gola Čukaričkog.