Sreda, 18.04.2018.

22:40

Jović magijom odveo Ajntraht u finale nemačkog Kupa!

Srpski fudbaler Luka Jović fantastičnim pogotkom u 75. minutu utakmice sa Šalkeom odveo je svoj Ajntraht iz Frankfurta u finale nemačkog Kupa.

Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Ajntraht je u polufinalu savladao 'Rudare' minimalnim rezultatom (1:0), a strelac jedinog gola bio je nekadašnji napadač Crvene zvezde, kada je iskoristio asistenciju De Guzmana.

Jović je neverovatno reagovao na ubacivanje iz ugla i akrobatskim udarcem petom poslao loptu u suprotnu malu mrežu.

Utakmica u Gelzenkirhenu obilovala je šansama – u prvom poluvremenu kod domaćina je najbliži golu bio Burgštaler, dok se isti igrač ispromašivao i u nastavku.

To je na već opisan način kaznio Jović, ali je gost bio u velikom problemu u poslednjih desetak minuta jer je zbog surovog starta Želson Fernandes dobio direktan crveni karton.

Farman je u 90. minutu spasao Šalke od sigurnog poraza, da bi četiri minuta kasnije sudija Robert Hartman poništio gol Franka Di Santa i Ajntraht je stigao do svog sedmog finala ‘Pokala’.

Ima četiri trofeja, a za peti će se boriti sa minhenskim Bajernom koji je sa 6:2 demolirao Bajer Leverkuzen.