Subota, 14.04.2018.

22:38

Siti gazi ka tituli, "Pevci" pali na Vembliju

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Totenhem u derbiju 34. kola Premijer lige sa 3:1 na Vembliju.

Siti gazi ka tituli,
Getty images

"Građani" su se posle eliminacije u Ligi šampiona od Liverpula konsolidovali u domaćem prvenstvu u kom su ovog puta ispaštali "Pevci".

Vensan Kompani je u 22. minutu poslao dugu loptu, brži od svojih čuvara je bio Gabrijel Žezus koji je lagano matirao Ljorisa za vođstvo Sitija.

Samo tri minuta kasnije Ljoris istrčava da preseče dobro ubacivanje Rahima Sterlinga, ali je uklizavanjem presekao igrača Mančester sitija i zaradio je žuti karton, a Siti penal.

Siguran je sa bele tačke bio Ilkaj Gundogan, a njegova ekipa je već posle 22. minuta igre vodila 2:0. Totenhem uspeva da smanji pre poluvremena zahvaljujući Kristijanu Eriksenu koji se u 42. minutu ubacio u kazneni prostor protivnika i "bocnuo" loptu dovoljno da prebaci golmana.

Sve dileme u vezi sa pobednikom otklonio je Sterling u 72. minutu posle kornera i udarca kada mu se lopta odbila na nogu za 3:1.

Siti je ubedljivo prvi na tabeli Premijer lige sa 87 bodova, čak 16 više od drugoplasiranog Mančester junajteda i 17 više od Liverpula, dok je Totenhem četvrti sa 67 bodova.