Nedelja, 18.03.2018.

22:47

Napoli iskoristio kiks Juventusa, Lacio u krizi, SMS na klupi

Fudbaleri Napolija savladali su Đenou minimalnim rezultatom i tako smanjili zaostatak za liderom Juventusom.

Defanzivac Raul Albiol je sredinom drugog poluvremena slomio Đenovljane na San Paolu i prepolovio deficit u odnosu na "Staru damu", zahvaljujući kiksu lidera kod SPAL u subotu.

S druge strane, Lacio je remizirao sa Bolonjom 1:1 i treće kolo u nizu ostao bez pobede.

Gosti su poveli već u trećem minutu preko Simonea Verdija, ali je svega desetak minuta kasnije izjednačio Lukas Leiva. Međutim, Rimljani nisu uspeli da preokrenu rezultat, pa su ostali bez četvrte pozicije koja vodi u Ligu šampiona.

Srpski reprezentativci Sergej Milinković-Savić i Dušan Basta su meč gledali sa klupe za rezerve.

Dok Basta često pauzira u Seriji A, Sergej je verovatno bio još rotiv zbog povrede mišića koja ga je sprečila da u četvrtak igra protiv Dinama u Kijevu u Ligi Evrope.