Nedelja, 11.03.2018.

17:28

Serija A: Juve ponovo prvi, Imobile spasao Lacio

Ekipa Juventusa pobedila je na svom terenu Udineze sa 2:0, u utakmici 28. kola italijanskog prvenstva i preuzela prvo mesto na tabeli.

Izvor: B92, Beta

Autor:B92, Beta

Alessandro Di Marco/ANSA via AP

Golove je postigao Paulo Dibala, u 20. i 49. minutu. Juventus je mogao da ostvari ubedljiviju pobedu, ali je Gonzalo Iguain u 38. minutu promašio jedanaesterac.

Crno-beli su ostvarili 23. pobedu u prvenstvu i prvi su na tabeli sa 71 bodom, a Napoli ima dva boda manje na drugom mestu. Udineze je pretrpeo četvrti uzastopni poraz i 11. je na tabeli sa 33 boda.

Fudbaleri Kaljarija i Lacija odigrali su nerešeno 2:2. Domaći su poveli u 25. minutu golom Leonarda Pavoletija, a Lacio je izjednačio 10 minuta kasnije autogolom Luke Ćepitelija.

Novo vođstvo Kaljariju doneo je Nikolo Barela iz penala u 74. minutu, a bod rimskoj ekipi obezbedio je Čiro Imobile u petom minutu nadoknade vremena.

Sergej Milinković-Savić na terenu našao se od 64. minuta, dok je Dušan Basta od prvog do poslednjeg minuta nastupao za "nebesko plave".

Lacio je četvrti na tabeli sa 53 boda, a Kaljari, koji je bez pobede u poslednje četiri utakmice, zauzima 14. mesto na tabeli sa 26 bodova.

Fudbaleri Atalante pobedili su kao gosti Bolonju sa 1:0 golom Martena de Rona u 83. minutu.

Atalanta je osma na tabeli sa 41 bodom, a Bolonja, koja je vezala drugi poraz, zauzima 12. mesto sa 33 boda.

Sasuolo i Spal odigrali su neršeno 1:1, a Krotone je kao domaćin pobedio Sampdoriju sa 4:1 i ostvario važne bodove u borbi za opstanak.

Od 18.00 igraju Đenoa-Milan i Inter-Napoli, a ranije je Fiorentina pobedila Benevento sa 1:0.

1. Juventus 27 23 2 2 65:15 71
2. Napoli 27 22 3 2 62:19 69
3. Roma 28 17 5 6 47:23 56
4. Lacio 28 16 5 7 66:36 53
5. Inter 26 14 9 3 42:21 51
6. Milan 26 13 5 8 37:30 44
7. Sampdorija 27 13 5 9 47:38 44
8. Atalanta 26 11 8 7 38:29 41