Nedelja, 11.03.2018.

14:29

Stativa spasla Fiorentinu, minimalac u čast "Kapitena"

Fudbaleri Fiorentine pobedili su Benevento 1:0 u prvom meču nakon tragične smrti kapitena Davida Astorija.

Stativa spasla Fiorentinu, minimalac u čast

Meč na prepunom Artemio Frankiju, koji je odao počast Astoriju, rešen je u 25. minutu golom Viktora Uga glavom, nakon kornera koji je izveo Rikardo Saponara.

Fiorentina je dominirala u prvom poluvremenu, a dve šanse pre vođstva je propustio Đovani Simeone.

Prvo ga je sjajno zaustavio golman Kristijan Puđoni u situaciji "jedan na jedan", a potom je šutirao za malo pored stative.

U nastavku meča nije bilo mnogo uzbuđenja, do pretposlednjeg minuta kadaje Masimo Koda propustio sjajnu šansu da donese ogroman bod gostima.

Koda je dobio loptu na visini penala, dobro je šutirao, ali je na njegovu i žalost gostiju pogodio stativu.

Fiorentina je pobedila drugo kolo u nizu i učvrstila se u sredini tabele, dok je Benevento 23. porazom ostao na svega deset bodova zakucan za dno tabele.

Mladi srpski defanzivac Nikola Milenković igrao je u startnoj postavi Fiorentine, ali je izašao pola sata pre kraja zbog povrede.

S druge strane, Filip Đuričić je igrao za Benevento do 81. minuta.