Sreda, 07.03.2018.

15:15

Partizan pobedio u Humskoj posle skoro pet meseci!

Fudbaleri Partizana ubedljivo su pobedili ekipu Rada u meču vanrednog 26. kola rezultatom 3:1 (1:1).

Starsportphoto

Crno-beli su zabeležili prvu pobedu u Humskoj još od 22. oktobra 2017. godine!

Strelci za pobednički tim bili su Zoran Tošić u 17. minutu, Saša Zdjelar u 70. i Leandre Tavamba u 87. minutu, dok je jedini pogodak za goste postigao Vladimir Volkov u 40. minutu iz penala.

Iako su crno-beli od starta zapretili i bili mnogo bolji na terenu od protivnika, posle prvih 45 minuta igre bilo je izjednačeno 1:1.

Ekipa Miroslava Đukića stvarala je dosta šansi, ali ih nisu uspešno realizovali.

Poveli su u 17. minutu golom Zorana Tošića iz slobodnog udarca, da bi izjednačenje 'Građevinarima' doneo Volkov u 40. minutu.

U nastavku meča, crno-beli su nastavili pritisak, ali je golman Rada Nemanja Stevanović, bivši čuvar mreže crno-belih, bio odličan na golu.

Ipak, crno-beli su potvrdili dominaciju i u poslednjih deset minuta igre došli do pobede. Golom Saše Zdjelara ponovo su došli do vođstva u 70. minutu, da bi konačan rezultat postavio Tavamba u 87. minutu.

Ovim trijumfom izabranici Miroslava Đukića prekinuli su seriju negativnih rezultata.

II poluvreme:

90' KRAJ Konačno pobeda Partizana u Humskoj, prvi put posle pet meseci!

87' GOOOL! Tavamba je pogodio za 3:1 i tako potvrdio pobedu crno-belih.

81' U samoj završnici zapretili su fudbaleri Rada, ali je Stojković odlično reagovao.

78' Jevtović je ušao umesto Ožegovića kod domaćina, dok na drugoj strani Karišić je na terenu umesto Marinkovića.

70' GOOOL! Partizan ponovo vodi! Strelac je bio Saša Zdjelar, koji se odlično snašao u šesnestercu i prevario golmana Stevanovića za 2:1.

65' Tošić je zbog povrede morao da napusti teren, a umesto njega je ušao Đerlek.

64' Nastavlja se pritisak Partizana. Dobar centaršut Jankovića, ali je Nemanja R. Miletić bio u ofsajdu.

62' Ilić je odlilčno povukao kontru do Miletića, koji nije šutirao već je dodao Tošiću, ali je Stevanović ponovo sprečio odličan napad crno-belih.

59' Faul Denića i ponovo šansa iz slobodnog udarca za Tošića. Pokušao je Bambi da sa nekih 28 metara zatrese mrežu Stevanovića, ali je šutirao preko gola.

58' Ponovo se stvorila gužva pred golom gostujuće ekipe. Pokušao je Ožegović pa Tošić, ali je odličan na golu Stevanović.

56' Start Volkova nad Ožegovićem za žuti karton nekadašnjeg igrača Partizana.

54' Velika prilika za crno-bele da ponovo povedu. Ilić je sjajno proigrao Ožegovića, koji je sebično sám završio akciju, iako je imao slobodnog Tavambu.

52' Nova šansa za Partizan! Tošić je centrirao, odbrana je bila na mestu i ostaje 1:1 u Humskoj.

48' Dobra ideja Nemanje G. Miletića. Pokušao je da iz daljine iznenadi golmana Stevanovića, ali nije uspeo.

46' Pred kraj prvog poluvremena povredio se Bojan Ostojić, pa ja na terenu Mitrović.

-Počelo je drugo poluvreme-

I poluvreme

45' Kraj prvog poluvremena. Crno-beli su bili dominatniji i posle vodećeg gola stvarali nekoliko ozbiljnijih šansi. Ipak, nisu uspeli da pogode mrežu Stevanovića, nekadašnjeg golmana Partizana, a gosti su pet minuta pre kraja uspeli da izjednače s bele tačke.

40' PENAL za Rad! Ostojić je vukao i oborio Lutovca, a sudija je pogodio na belu tačku. Bivši igrač Partizana Vladimir Volkov bio je precizan i prevario je Stojkovića za izjednačenje u Humskoj 1:1.

36' Nižu se šanse za ekipu Miroslava Đukića, Marko Janković je ušao u šesnaesteac, a njegov pokušaj bio je neprecizan.

33' Odlična lopta Miletića, sjajno se ubacio Ožegović, ali ni ovoga puta nije nadmudrio Stevanovića.

29' Gužva pred golom Nemanje Stevanovića. Dobro je povukao napad Tavamba, Tošić je šutirao s peterca, ali je udarac zaustavio golman Stevanović, da bi odbrana Rada posle toga otklonila opasnost pred Ožegovićem.

26' Dobar centaršut Zorana Tošića, ali bez promene rezultata.

24' Prečka Nemanje G. Miletića.Saša Ilić je proigrao Marka Jankovića, koji je produžio do Nemanje G. Miletića, levi bek se sjajno ubacio i pogodio - prečku. Sreća za Nemanju Stevanovića.

17' GOOL! Volkov je napravio faul nad Ožegovićem izvan šesnesterca, to je bila odlična pozicija za Tošića koji pogađa iz slobodnjaka za 1:0

13' Rad je mogao bolje da završi akciju, ali je traljavo reagovao Denić i to je bio lak posao za Stojkovića.

10' I u narednom napadu crno-beli su zapretili pred golom Stevanovića. Janković je šutirao sa nekih 20 metara, a lopta odlazi iznad prečke.

9' Mogli su domaćini da povedu, ali je Tavamba propustio prvu ozbiljniju šansu za ekipu Miroslava Đukića. Pokušali su gosti iz kontre da dođu do gola, a na pravom mestu bio je Janković koji je sprečio kontru.

6' Dve opasnije šanse za crno-bele i gužva pred protivničkim golom, ali bez promene rezultata.

5' Miran početak meča, izjednačena igra i bez pravih prilika na terenu u Humskoj.