22:35

Valensija "čuva" LŠ, Alaves pao na Anoeti

Fudbaleri Valensije i Real Sosijedada zabeležili su pobede u poslednja dva nedeljna meča 27. kola španske LaLige.

Valensija

Valensija je bez većih problema nadigrala Real Betis 2:0 na Mestalji i nastavila put ka Ligi šampiona.

"Slepi miševi" su poveli preko Rodriga u 23. minut posle fantastičnog proigravanja Guedeša. Tačku je stavio Simone Zaza početkom drugog poluvremena.

Valensija se tako dodatno učvrstila na četvtoj poziciji koja vodi u Ligu šampiona. Zadržala je osam bodova ispred Sevilje. Betis je daleko i od Evrope i od Segunde.

Srpski reprezentativac Nemanja Maksimović opet nije bio u protokolu Valensije, kao ni sredinom nedelje.

Real Sosijedad je savladao u malom baskijskom derbiju Deportivo Alaves 2:1. Sva ri gola postignuta su u prvom poluvremenu.

Domaćin je ekspresno stigao do 2:0, Moreno je pogodio u šestom, a Asijer Iljaramendi u 11. Alfonso smanjuje na 39, ali gosti iz Vitorije nisu uspeli da izbegnu poraz.

Ovom pobedom Real Sosijedad je pobegao na 13 bodova od zone ispadanja, dok je Alaves ostao na 11.