Nedelja, 04.03.2018.

17:53

Veterani briljirali, Štutgart gurnuo Keln ka Cvajti, evrogol Jojića

Fudbaleri Štutgarta pobedili su Keln 3:2, posle preokreta na gostovanju u 25. kolu nemačke Bundeslige.

Meč su obeležili veterani napadači dva tima, a "Jarčevi" su poveli već u sedmom minutu preko iskusnog Peruanca Klaudija Pisara.

Međutim, u finišu prvog poluvremena u roku od dva minuta odgovara Mario Gomes i postiže dva gola, oba na asistencije Erika Tomija.

Mladi vezista je zasenio iskusnog kolegu u nastavku jer je zabeležio još jedno proigravanje za gol. Servirao je Andreasu Beku loptu za 3:1.

U finišu meča srpski fudbaler Miloš Jojić je uspeo samo da ublaži poraz Kelna, sjajnim golom iz slobodnog udarca.

Štutgart je četvrtom pobedom u nizu pobegao na osam bodova od opasne zone, štaviše, mogao bi da se uključi u borbu za Evropu ako nastavi u ovom ritmu.

S druge strane, "Jarčevi" su ostali na dnu tabele sa osam bodova daleko od sigurne zone.