Nedelja, 04.03.2018.

16:25

Nastavljen ponor Arsenala – Brajtonov prvi veliki "skalp"

Ekipa Arsenala poražena je na gostovanju od Brajtona sa 2:1, u 29. kolu Premijer lige.

Izvor: PT

Autor: PT

Nastavljen ponor Arsenala – Brajtonov prvi veliki
Photo by Catherine Ivill/Getty Images

Izrabranici Arsena Vengera doživeli su četvrti uzastopni poraz u svim takmičenjima, a treći u domaćem šampionatu.

Sa druge strane Brajton je zabeležio treću pobedu na prethodnih pet utakmica u Premijer ligi. Takođe, domaći sastav došao je do prve pobede nad top 5 klubovima u engleskom prvenstvu.

Arsenal je i na ovom meču izgledao veoma loše, pogotovo na početku meča kada su primili dva laka gola. Domaći sastav do prednosti došao je u sedmom minutu preko Danka.

Do drugog gola u mreži Petera Čeha nije se čekalo mnogo, pošto je Mari u 26. minutu glavom savladao golmana "Tobdžija".

Svaki deo igra gostujućih igrača bio je "sraman", ali u takvom stanju uspeli su da smanje prednost do poluvremena. Džaka je progirao Obamejanga koji je smanjio rezultat 1:2.

U nastavku meča Arsenal je držao loptu u posedu, ali nisu uspeli da postignu gol za izjednačenje. Kako Arsenal sada zaostaje osam bodova za Čelsijem, odnosno 13 za Totenhemom, očekuje se da Venger sve "karte baci" na Ligu Evrope.

1. Man. siti 28 24 3 1 82:20 75
2. Liverpul 29 17 9 3 67:32 60
3. Man. jun. 28 18 5 5 53:20 59
4. Totenhem 29 17 7 5 55:24 58
5. Čelsi 28 16 5 7 50:25 53
6. Arsenal 29 13 6 10 52:41 45
7. Barnli 29 10 10 9 24:26 40
8. Lester 29 9 10 10 41:42 37