Subota, 03.03.2018.

20:50

Derbi BL: Remi u Lajpcigu, Dortmund bez drugog mesta

Fudbaleri Lajpciga i Borusije iz Dortmunda odigrali su nerešeno 1:1 u utakmici 25. kola nemačke Bundeslige.

Izvor: B92, Beta

Autor:B92, Beta

Getty Images

Lajpcig je pred svojim navijačima poveo u 29. minutu golom Žan-Kevina Ogistena, da bi devet minuta kasnije golom Marka Rojs Dortmund izjednačio.

Obe ekipe su na početku stvorile opasne šanse, ali su golmani bili na visini zadatka.

Prvu priliku da donese vođstvo gostima imao je Batšuaiji, ali je golman na fantastičan način odbranio udarac bivšeg igrača Čelsija. Rojs je u 26. minutu zatresao mrežu protivnika, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Devet minuta kasnije Marko Rojs je izbegao ofsajd zamku i bolji izašao iz duela "1 na 1" s golmanom za izjednačenje.

To je bio i konačan rezultat na ovom susretu i ekipa iz Dortmunda je sada treća na tabeli nemačkog šampionata sa 42 boda, dok je Lajpcig na šestom mestu sa tri boda manje.