Nedelja, 25.02.2018.

19:14

"Gori" u Turskoj, maestro Kvarežma "zapalio" Istanbul

Fudbaleri Bešiktaša pobedili su gradskog rivala Fenerbahče 3:1 posle preokreta i dodatno zakomplikovati borbu za prvaka Turske.

Fener je poveo na Vodafon Parku golom Fernandaa već u osmom minutu, ali su gosti doživeli debakl u drugom poluvremenu.

Bešiktaš se vraća u život već u četvrtom minutu nastavka, prvenac u crno-belom dresu postigao je štoper Domagoj Vida.

To je pokrenulo lavinu Bešiktaša koji je "gazio" rivala u nastavku meča i u samoj završnici stigao i do pobede.

Junak je bio iskusni Portugalac Rikardo Kvarežma sa dva pogotka, oba na asistenciju Alvara Negreda.

Posebno je "zapalio" tribine prvim za preokret na 2:1, kada je spoljnom desnom iskosa sa desne straneskoro "iz kolena" pogodio suprotan ugao.

U startnoj postavi Bešiktaša bio je i najbolji defanzivac Turske Duško Tošić, koji je nastupio prvi put ove godine u Superligi.

Aktuelni šampion Bešiktaš se ovom pobedom izjednačio sa Fenerom na deobi treće pozicije na tabeli sa po 44 boda, dva iza Bašakšehira, a tri manje od lidera Galate.

Međutim, Bašakhešir ima meč manje, u ponedeljak gostuje Trabronu.