Nedelja, 25.02.2018.

18:22

Preokret Bilbaa, Valensija sve bliža Ligi šampiona

Fudbaleri Atletik Bilbaa savladali su Malagu, a Valensije tim Real Sosijedada sa po 2:1, u 25. kolu španske LaLige.

Valensija je povela golom Santija Mine u 34. minutu, ali Ojrasabal poravnava u 54. Ipak, sredinom drugog poluvremena Mina drugim golom donosi veliku pobedu "Slepim miševima".

Tim sa Mestalje se trećom uzastopnom pobedom učvrstio na četvrtoj poziciji koja vodi u Ligu šampiona, ima osam bodova više od najbliže pretnje Viljareala.

U meču koji je prethodio ovom Malaga je povela na San Memesu golom En Nesirija u 13. minutu, ali Suasaeta i San Hoze preokreću do poluvremena.

Pola sata pre kraja En Nesiri promašuje penal za izjednačenje, pa Bilbao stiže do prve pobede u prvenstvu od 7. januara, posle šest kola.

Baski su 12. na tabeli sa 31 bodom, osam od mesta koje vodi u Evropu, a 12 od zone ispadanja. Malaga se četvrtim uzastopnim porazom primakla Segundi, na dnue je tabele sa 13 bodova na sedam od sigurne zone.