Nedelja, 25.02.2018.

17:15

Šalke slavio u Leverkuzenu, preokret Kelna u Lajpcigu

Fudbaleri Šalkea pobedili su Bajer u Leverkuzenu 2:0, dok je Keln slavio u Lajpcigu 2:1, u poslednjim mečevima 24. kola Bundeslige.

Getty images

Bajer je "otvorio" Burgštaler sjajnim individualnim potezom u 11. minutu, posle dubinskog pasa Kaliđurija na levoj strani, "sombrerom" je izbacio iz igre Retsosa i onda sa sredine lagano matirao Lenoa.

Šalke je pobedu osigurao u 90. minutu. Tragičar je bio Retsos koji je dobio žuti karton i skrivio jedanaesterac. Bentaleb je bio siguran i Šalke je pobedio 2:0.

Za Šalke je čitav meč odigrao srpski igrač Matija Nastasić, a Leverkuzen je meč završio sa desetoricom jer je Kor dobio dva žuta kartona za šest minuta, prvi u 32, a drugi u 38. minutu.

U drugom meču dana Keln je neočekivano preokrenuo u Lajpcigu za izuzetno važnu pobedu u borbi za opstanak.

Red Bul je poveo preko Ogustana već u petom minutu, ali "jarčevi" šokiraju domaćina sa dva gola u roku od sedam sredinom drugog dela meča.

Kozijelo je izjednačio na 1:1 u 70. minutu, a trijumf Kelnu donosi Bitenkur u 77. Miloš Jojić je ostao na klupi za rezerve Kelna.

Šalke je pobedom u Leverkuzenu stigao do deobe druge pozicije sa Dortmundom, a dva boda više upravo od Bajera, najbližeg tima iz zone koja ne vodi u Ligu šampiona.

S druge strane, Keln se izjednačio sa Hamburgom na deobi poslednja dva mesta, te se primakao poziciji koja vodi u baraž na sedam bodova, a osam opstanku u Bundesligi. Lajpcig deli peto mesto sa Bajerom, sa četiri boda iznad prve pretnje u borbi za Ligu Evrope.

1. Bajern 24 19 3 2 55:18 60
2. Dortmund 23 11 7 5 48:29 40
3. Šalke 24 11 7 6 38:30 40
4. Ajntraht 24 11 6 7 32:27 39
5. Leverkuzen 24 10 8 6 43:32 38
6. Lajpcig 24 11 5 8 37:33 38
7. Mehengladbah 24 10 4 10 31:35 34
8. Hofenhajm 24 8 8 8 38:38 32