Serija A: Štoperi Intera doneli pobedu "nerazurima"

Ekipa Intera pobedila je sa 2:0 Benevento u 26. kolu Serije A.

Serija A: Štoperi Intera doneli pobedu
AP Photo/Antonio Calanni

Tim iz Milana ostvario je 14. pobedu u takmičenju, dok je Benevento pretrpeo 22. poraz.

Bio je Inter dominantniji od poslednjoplasirane ekipe, ali golovi štopera, a ne napadača, mogu da brinu Lučana Spaletija.

Domaći igrači do prednosti došli su u 66. minutu kada je Škrinijar doneo prednost Interu. Posle centaršuta iz kornera lopta je odskočila u kaznenom prostoru, a štoper "nerazura" našao se na dobrom mestu i glavom poslao loptu u gol.

Posle samo tri minuta igre Inter je došao do novog gola iz slične pozicije. Kanselo je centrirao, a ovoga puta Ranokija glavom savladao Puđonija.

Ranije u toku dana fudbaleri Bolonje pobedili su na svom terenu ekipu Đenoe sa 2:0.

Strelci za pobednički tim bili su Matija Destro u 49. i Sezar Faleti u 72. minutu.

Bolonja je upisala desetu pobedu od početka sezone i sada je na 11. mestu na tabeli sa 33 osvojena boda.

Na drugoj strani, Đenoa je skliznula na 13. poziciju i ima 30 bodova.