Subota, 24.02.2018.

18:15

LaLiga: Real silan, dva gola i "šmekerski" potez Ronalda

Ekipa Real Madrida pobedila je pred domaćom publikom Alaves sa 4:0, u 25. kolu LaLige.

LaLiga: Real silan, dva gola i
Tanjug/AP Photo/Francisco Seco

Izabranici Zinedina Zidana do četvrte uzastopne pobede u domaćem šampionatu došli su zahvaljujući Ronaldu i Benzemi.

"Kraljevski klub" do prednosti stigao je u 44. minutu kada je Francuz asistirao najboljem igraču na svetu.

Benzema je petom ostavio loptu Ronaldu, a ovaj levom nogom savladao Pašeka. Sa tim rezultatom otišlo se na pauzu.

U nastavku meča videli smo još tri gola. Benzema se ponovo našao u ulozi asistenta u 46. minutu, s tim što je Bejl bio strelac.

Do novog gola čekali smo 15. minuta. Lukas Vaskes je poslao pâs ka Ronalda, koji je preciznim šutem povosio na 3:0.

Konačnih 4:0 u 89. minutu postavio je Karim Benzema sa bele tačke. Bejl je srušen u kaznenom prostoru, a loptu je uzeo Benzema kojem je Ronaldo ustupio penal.

Portugalac je mogao da dođe do het-trika, ali je želeo da "nagradi" Benzemu, pošto je do ovog trenutka imao dve asistencije. Francuz je bio precizan i Real je slavio sa 4:0.

Madriđani zaostaju 11 bodova za prvoplasiranom Barselonom, s tim što imaju utakmicu više.

1. Barselona 24 19 5 0 62:11 62
2. Atl. Madrid 24 16 7 1 36:9 55
3. Real Madrid 25 15 6 4 62:27 51
4. Valensija 24 14 4 6 47:28 46
5. Sevilja 24 12 3 9 31:35