Petak, 23.02.2018.

19:35

Voždovac nadigrao Napredak i prestigao ga na tabeli

Fudbaleri Voždovca pobedili su na svom terenu Napredak 3:2 (2:1) u uvodnoj utakmici 24. kola Superlige Srbije.

Voždovčani su poveli već u 12. minute preko Nikole Srećkovića, da bi u 29. Borko Duronjić duplirao prednost.

Gosti smanjuju zaostatak deset minuta pre poluvremena golom Ibrahima N'Dajea.

U 80. Srećković drugim golom povećava na 3:1, da bi samo dva minuta kasnije i N'Daje drugi put zatresao mrežu, ali Napredak nije uspeo da izbegne poraz.

"Zmajevi" su ovom pobedom prestigli "Čarapane" na šestom mestu SL sa 39 bodova, imaju dva više od rivala iz Kruševca, dok su tri iza trećeplasiranog Radničkog, uz meč više.

U sledećem kolu Voždovac gostuje lideru Crvenoj zvezdi 28. februara, dok Napredak čeka osmoplasiranu Vojvodinu.