Subota, 10.02.2018.

17:23

Borusija u seriji, Jović zakucao Jojića za dno

Fudbaleri Borusije Dortmund savladali su Hamburg 2:0 u 22. kolu Bundeslige.

"Milioneri" su do druge uzastopne pobede stigli pogocima Batšuaija početkom i Gecea krajem drugog poluvremena.

Filip Kostić je odigrao ceo meč kao drugi napadač Hamburga, ali njegovi centaršutevi nisu ugrozili gol domaćina.

U derbiju popodnevnog termina Herta je iznenadila Bajer u Leverkuzenu sa 2:0, golovima Lazara krajem prvog poluvremena, te Kalua pola sata pre kraja.

Tako posle nekompletnog 22. kola ekipe od druge do pete pozicije deli samo tri boda, a možda će se u tu grupu ubaciti i Šalke ukoliko iznenadi Bajern u derbiju vikenda.

Najviše golove viđeno je u Frankfurtu gde je Ajntraht savladao Keln sa 4:2, uz asistenciju Luke Jovića za vodeći gol domaćina preko Rebića.

Mijat Gaćinović je šansu u timu Ajntrahta dobio tek u poslednjih osam minuta, dok je s druge strane vezista Kelna Miloš Jojić zamenjen u 57, odmah posle izjednačujućeg gola Teroda iz penala.

Ajntraht je u pomenutoj grupi timova koji se bore za Ligu šampiona, dok su "Jarčevi" i dalje poslednji u Bundsligi.

Važne pobede za dodatni beg od zone ispadanja zabeležili su Hanover i Hofenhajm, takođe u meču sa šest golova.