Subota, 10.02.2018.

16:49

Milan se razgoropadio – četvrta pobeda u pet kola

Fudbaleri Milana ubedljivo su savladali SPAL 4:0 (1:0), na gostovanju u 24. kolu italijanske Serije A.

"Rosoneri" su zabeležili četvrtu pobedu u poslednjih pet kola i stigli do borbe za plasman u Ligu Evrope sledeće sezone.

Milan je do jednoj od najubedljivijih pobeda ove sezone predvodio dvostruki strelac Patrik Krutone, a po gol su postigli još Lukas Bilja i Fabio Borini.

Milan je na deobi šeste pozicije sa Sampdorijom sa po 38 bodova, uz meč više od rivala, dok je na sedam bodova od mesta koje vodi u Ligu šampiona, a na kojem je grogirani Inter.

S druge strane, SPAL je poražen drugi put u nizu, treći u pet kola, dok je šest bez pobede u Kalču, pa je ostao u zoni ispadanja na tri boda od sigurne pozicije, uz meč više od Krotonea.

Doskorašnji vezista Partizana, Brazilac Everton Luiz, igrao je u startnoj postavi SPAL, ali je zamenjen u desetom minutu drugog poluvremena.

U drugom meču dana Krotone i Atalanta su remizirali 1:1, a gosti su neočekivano teško izvukli bod golom Palomina dva minuta pre kraja susreta.