Nedelja, 04.02.2018.

16:53

Treći uzastopni remi, Zvezda se pretplatila na 1:1

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su nerešeno sa mađarskim Ujpeštom 1:1 u pretposlednjoj pripremnoj utakmici u Antaliji.

Izvor: MLJ

Autor: MLJ

Foto/MLJ

Zvezda je i treći put remizirala posle dve uvodne pobede nad Stumbrasom (3:1) i Dinamom iz Bresta (2:0).

Gol za Ujpešt je dao David Mol u 20. minutu, a za Zvezdu Ben u 71.

Vladan Milojević je krenuo sa dva napadača Pešićem i Benom, usled povrede Ričmonda Boaćija.

Preskakanje sredine terena ispucanim ili dugim loptama, jedno dobro ubacivanje Srnića i dve polušanse Ujpešta su uz dosta trčanja obeležili prvih petnaestak minuta meča.

Ujpešt je u prvim minutima delovao komkretnije, Zvezda se potom opustila i usledilo je nekoliko solidnih akcija.

Srnić se u jednoj ubacio dobro po desnom boku ali mu je šut blokiran, a već u narednom napadu je falilo sreće da odbijena lopta posle Srnićevog udarca ode u mrežu.

Da je Ben u 17. minutu bolje čuo Pešića koji je ušao u prostor po sredini i dodao loptu napadaču, možda bi u 20. minutu bilo 1:1.

Ovako, prvi mrežu u 20. minutu trese Ujpešt. Posle kornera je David Mol bio na pravom mestu i Milan Borjan je bio nemoćan.

Rodić u 33. minutu pogađa prečku, a u pet minuta kasnije Pešić je prosao levo, uputio opasan centaršut na peterac ali su loptu defanzivci Ujpešta izbacili tik pre nego što je stigla do Bena.

Zvezda je u tom periodu bila dobra kada napada loptu visoko na polovini Ujpešta ali je opet falilo kreacije.

Ben se često "tražio" po terena i povukao se na bok dok su u napadu ostali Srnić i Pešić.

Svežinu u igri Zvezde uneo je Luka Adžić početkom drugog poluvremena. Ušao je umesto Radonjića, a promena je bilo u svim linijama.

Stefan Hajdin je zamenio Stojkovića pozadi, Marko Gobeljić Milana Rodića. Iz igre je izašao i Pešić pa je Ben otišao na mesto špica a Milijaš je ušao da organizuje igru po sredini. Srnića je desno zamenio Nemanja Milić.

Upravo po levoj strani gde su bili Hajdin i Adžić kretali su najbolji napadi Zvezde u prvih 15 minuta nastavka.

Luka Ilić je u prvom kontaktu sa loptom dobro centrirao, Hajdin se ubacio u sredinu i iz dobre prilike u 65. minutu bio neprecizan glavom.

Ben poravnava rezultat u 71. minutu "sa kreča". Milijaš je izveo korner, a jedan od igrača mađarske ekipe je igrao rukom ispred svog gola.

U poslednjih dvadesetak minuta je i umor učinio svoje, Zvezda je bila nešto agresivnija, ali je do kraja ostalo 1:1.