Falili Kanga i Boaći, Zvezda nerešeno s Amkarom

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su nerešeno u trećoj pripremnoj utakmici u Antaliji sa Amkarom iz Perma 1:1.

MLJIzvor: B92

Crvena zvezda- Amkar 1:1 (1:1)
Rodić 30 - Butkovski 33

Crvena zvezda: Borjan -Stojković, Savić, Le Talek, Rodić - Jovičić, Donald, Krstičić - Ben, Radonjić - Pešić.

Rezerve: Stanković, Joveljić, Nikolić, Ivan Ilić.

Amkar: Nigmatulin, Idovu, Belorukov, Sivaku, Zanev, Ogude, Miljković, Komolov, Gol, Bodul, Butkovski.

Rezerve: Homič, Guh, Karasauskas, Ezatolahi, Suslov, Prohovjev, Forbs.

Ovo je treća utakmica crveno-belih na pripremama u turskoj Antaliji i prvi nerešen rezultat.

Gol za Zvezdu je dao Milan Rodić u 30. a za Amkar Filip Butkovski u 33. minutu.

Već je početak prvog poluvremena nagoveštavao da je Amkar bolji protivnik od Stumbrasa (3:1) i Dinama iz Bresta (2:0).

Vladan Milojević je na teren izveo sastav koji su u napadu predvodili Pešić i Ben, na levoj strani je delovao Radonjić dok na sredini nije bilo Kange koji je otišao u Prag zbog Sparte. Nije bilo ni Ričmonda Boaćija čija je sudbina još uvek neizvesna u Zvezdi.

Zvezda je tokom prvog pluvremena često napadala sa svih deset igrača osim golmana, na polovini Amkara, ali je lopta išla sa jedne na drugu stranu, a ne prema golu Amkara za koje nastupa bivši igrač Partizana Aleksandar Miljković.

Povremeno bi lopta napravila i dva kruga od Radonjića, preko Donalda i Bena do Stojkovića i nazad.

Videlo se da Zvezdi fali ubojitost po sredini jer nema plejmejkera iz Gabona i špica iz Gane.

Amkar je na drugoj strani nekoliko puta pokušao iz kontri i polu-kontri. U pozicionom napadu ni Rusi nisu uspevali da probiju odbranu crveno-belih.

U takvoj igri, Zvezda je povela iz prekida. Igrao se 30. minut kada je Radonjić izveo korner do prve stative, Le Talek je glavom prebacio na drugu, a Donald je loptu odložio do Rodića. Rodić se namestio i levom nogom plasirao loptu u gol.

Milan Borjan je morao da reaguje u nekoliko situacija, ali je u 33. minutu bio nemoćan. Zvezda se posle vodećeg gola malo opustila, što je iskoristio Filip Butkovski da prođe po levoj strani, uđe u kazneni prostor i da gol za 1:1.

U nastavku je Zvezda krenula nešto bolje, Stojković je dobro ubacio loptu ali je neugodan centaršut izbacio golman.

Prvi opasan pokušaj je bio šut Rodića posle petnaestak minuta igre drugom poluvremenu.

Posle toga se uglavnom igralo na sredini terena, bez pravih šansi sve dok Borjan nije odlično reagovao u 75. minutu posle udarca fudbalera Amkara.

Ben je probao da se više ubacuje u sredinu, što je na boku ostavljalo prostor za Stojkovića, ali izuzev nekoliko prekida zbog prekršaja, većih uzbuđenja do kraja meča nije bilo.

Poslednju šansu Amkar je nekoliko minuta pre kraja propustio posle slobodnog udarca koji je odbranio Borjan, dok je Vujadin Savić iz prekida koji je izveo Ben šutirao previsoko glavom.

Zvezdu očekuje još jedna utakmica u toku dana, protiv Sileksa.