Ponedeljak, 29.01.2018.

23:03

Radoja asistencijom pogurao Seltu ka pobedi

Fudbaleri Selte savladali su Real Betis 3:2 (1:0) u poslednjem meču 21. kola španske LaLige.

Dvostruki strelac za tim iz Viga bio je Jago Aspas, kojem je za prvi gol i vođstvo posle uvodnih 45 minuta asistirao srpski fudbaler Nemanja Radoja.

Maksimilijano Gomes je duplirao vođstvo u 57. minutu golom glavom posle centaršuta Džonija, ali se Betis vraća u život u 71. posle akcije Rise Durmisija i Serhija Leona.

Međutim, samo osam minuta kasnije Aspas sjajno koristi proigravanje Braisa Mendesa u kazneni prostor za 3:1, a gosti uspevaju samo da ublaže poraz golom Andresa Gvardada iz penala u nadoknadi meča.

Selta se trećom pobedom u nizu, četvrtom u poslednjih pet kola, probila do sedme pozicije na tabeli, na dva je boda od šestoplasirane Sevilje i mesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

S druge strane, Betis je poražen drugo kolo uzastopno, na 13. je mestu sa 27 bodova, ali i dalje na velikih deset od zone ispadanja. U sledećem kolu Selta gostuje Alavesu, dok Betis čeka Viljareal u Sevilji.