Četvrtak, 25.01.2018.

00:15

Novi šamar "Kralju", Leganes izbacio Real iz Kupa

Fudbaleri Leganesa priredili su senzaciju pobedivši madridski Real sa 2:1 u revanšu četvrtfinala Kupa Kralja na Santjago Benabeu.

Izvor: MLJ

Autor: MLJ

Novi šamar
Getty images

Leganes se pobedom po prvi put u istoriji plasirao u polufinale i protiv Reala posle tri poraza zabeležila prvu pobedu.

Real je bez Marsela, Krosa, Bejla i Ronalda pretrpeo novi šamar.

Prvi udarac Real je pretrpeo u 30. minutu kada je Havi Eraso uzeo loptu Naću Fernandesu u neposrednoj blizini šesnaesterca i iz prve raspalio po lopti koja je otišla u ćošak savladala Kika Kasilju za 1:0.

Karim Benzema je odmah na startu drugog dela igre izjednačio posle dodavanja Lukasa i postigao prvi gol od početka decembra, ali je konačan rerzultat u 55. minutu postavio Gabrijel posle kornera.

Eraso je centrirao a Gabrijel je glavom zakucao loptu u mrežu indisponiranog Kika Kasilje. Real je u prvom meču u gostima bio bolji 1:0.