Sreda, 24.01.2018.

22:59

Sreća i Džaka režirali preokret, Tobdžije u finalu

Fudbaleri Arsenala plasirali su se u finale engleskog Liga kupa pobedom nad Čelsijem 2:1 u revanšu na Emirejtsu.

Izvor: MLJ

Autor: MLJ

Getty images

Prvi meč je odigran bez golova, a u drugom je Čelsi krenuo bolje jer je Eden Azar već u sedmom minutu doveo "Plavce" u vođstvo.

Dobra kombinacija sa Pedrom i istrčavanje Belgijanca ostavili su Davidu Ospini malo šanse da odbrani jer je brzonogi Azar izašao sam ispred njega i lako ga savladao.

Samo pet minuta kasnije, lopta se odbila od Ridigera na putu do gola i završila u mreži Čelsija, a on je upisao auto-gol. Do trećeg gola se čekalo nešto manje od sat vremena, do 60. minuta.

Napad Arsenala nije previše obećavao, Lakazet je prošao po desnoj strani. Pored Kristijansena nije mogao, ali je mogla lopta. Poslao je napadač Arsenala na peterac, odbila se do Granita Džake uz malo sreće, a ovaj je "poklon" oberučke prihvatio i plasirao u malu mrežu gola Kabaljera.

Arsenal je pobedom obezbedio finale u kome ga čeka Mančester siti koji je bio bolji od Bristola u svom dvomeču.