Subota, 20.01.2018.

17:33

Jović potvrdio pobedu Ajntrahta, goleada u Majncu

Fudbaleri Ajntrahta savladali su na gostovanju ekipu Volfsburg sa 3:1, a u listu strelaca upisao i naš fudbaler Luka Jović.

Gosti su poveli golovima Halera i Čendlera u 18, odnosno 22. minutu, da bi domaćini smanjili vođstvo sredinom drugog poluvremena preko Arnolda.

Ipak, samo minut kasnije ostali su bez igrača, Dimate je zaradio crveni karton i moraju je ranije u svlačionicu. Mladi napadač i sprpski fudbaler potvrdio je pobedu ekipe iz Frankfurta u 85. minutu.

Mijat Gaćinović igrao je za pobednički tim do 79. minuta kada ga je zamenio Fernandes.

Ajntraht je sedmi na tabeli sa 30 bodova, dok je Volfsburg na 13. poziciji sa 20.

Leverkuzen je bio ubedljiv protiv Hofenhajma i na gostovanju su slavili sa 4:1 i sada su drugi na tabeli iza Bejerna.

Novi poraz doživeli su fudbaleri Lajpciga koji su izgubili od Frajburga sa 2:1 i tako prepustili Leverkuzenu drugo mesto.

Gosti su poveliko preko Varnera u 66. minutu, da bi Frajburg golovima Haberera i Koha došao do preokreta.

Lak posao imali su fudbaleri Menhengladbaha koji su sa 2:0 pobedili Agsburga, a čak pet golova viđeno je na meču Štutgarta i Majnca gde su 'Švabe' slavile sa 3:2.