Subota, 13.01.2018.

17:30

Het-trik Fulkruga, maestralan auto-gol Štarka

Fudbaleri Hanovera pobedili su Majnc sa 3:2 u 18. kolu Bundeslige sa 3:2, a Augsburg je pobedom 1:0 nad Hamburgerom napravio iskorak ka Evropi.

Izvor: MLJ

Autor: MLJ

Getty Images

Majnc je poveo u 26.minutu golom Jošimuri Mutoa, a pet minuta kasnije duplirao je posle prekida Rumun Hak.

Samo dva minuta su bila potrebna Hanoveru da na svom stadionu iz kornera pogodi preko Niklasa Fulkruga u 33. minutu.

Isti igrač pogađa u 38. sa penala posle faula nad Klausom u kaznenom prostoru Majnca i već do poluvremena su ekipe bile izjednačene.

Fulkrug het-trik kompletira u 75. minutu kada se najbolje snašao u šesnaestercu gostiju posle šuta svog saigrača i ubacio je u gol za tri boda i deseto mesto Bundeslige sa 26 bodova. Majnc je sa 17 na 15. mestu.

Augsburg je pobedio tim Hamburgera za koji je čittav meč odigrao srpski internacionalac Filip Kostić. Jedini gol za Augsburg je postigao Ku Ja Čeol u 45. minutu.

Augsburg je pobedom došao do osmog mesta Bundeslige sa 27 bodova i nalazi se dva mesta ispod kvalifikacija za Ligu Evrope na kome je sad Mehengladbah.

Verder iz Bremena i Hofenhajm su odigrali nerešeno 1:1, isto kao i Ajntraht i Frajburg.

Štutgart je bio bolji od Herte 1:0, ali je jedini gol za Štutgart dao defanzivac berlinske ekipe Štark u 78. minutu. I to kakav. Štark je u pokušaju da ispred protivnika izbije loptu sa nešto više od deset metara lobovao svog golmana.

Herta je 11. sa 24 boda, a odmah ispod je Štutgart sa 20.