Tika-taka Gengam, Strazbur pao za 15 minuta

Fudbaleri Gengama pobedili su Strazbur sa 2:0 u 20. kolu francuske Lige 1.

Izvor: MLJ

Autor: MLJ

YTSS / SR90Pro

Gengam je u goste Strazburu došao kao osmoplasirana ekipa francuskog šampionata. Marsej i četvrto mesto koje vode u Evropu i dalje deluju predaleko, ali se gpst nadao da će se protiv tima sa sredine tabele pogurati ka Evropi naredne sezone.

Majstorska akcija iz osmog minuta zaslužila je sve aplauze jer je Salibur pokrenuo akciju u kojoj su četvorica igrača po jednim dodirom Saliburu namestila odličnu šansu za 1:0.

Gengam do drugog gola dolazi već posle petnaestak minuta igre kada je pas Brijana iskoristio Nikolas Benese. To je bio i konačan rezultat meča posle kog je Gengam skočio na šesto mesto sa 29 bodova, dok je Strazbur 11. sa 24.