Sreda, 10.01.2018.

22:29

Kup: Viljareal ispao, Leganes i Alaves u 1/4f

Fudbaleri Leganesa i Alavesa plasirali su se u četvrfinale Kupa kralja.

Viljareal je savladao Leganes 2:1, ali nije uspeo da nadoknadi 1:0 iz prvog meča.

Leganes je poveo preko El Žara u 31. minutu i zadao rivalu težak zadatak. Žuta podmornica znala je da mora da postigne još tri gola i da ne primi nijedan.

Odmah je na startu Viljareal izjednačio preko Raba, da bi u 89. minutu Črnišov povećao prednost, ali do kraja meča nisu uspeli da postignu još jedan gol i Leganes je prošao dalje.

U drugom meču Alaves je rutinski savladao Formenteru sa 2:0 golovima Demirovića i Alfonsa u drugom poluvremenu, ukupnim rezultatom 5:1 su prošli u naredni krug.