Nedelja, 07.01.2018.

23:12

Kup: 'Sveci' silni, Bordo ispao od četvrtoligaša

Fudbaleri Pari Sen Žermena na ubedljiv način su otvorili 2018. godinu i plasirali se u šesnaestinu finala Kupa Francuske.

EPA-EFE/STEPHANIE LECOCQ

PSŽ je u jednom od mini derbija ove faze deklasirao ekipu Rena u gostima rezultatom 6:1, najviše zbog toga što je Unaj Emeri izveo veoma snažnu postavu.

Na terenu su se našli Nejmar, Mbape, Di Marija, Alves i Verati, a napadačka trojka je već u prvom poluvremenu rešila pitanje pobednika.

Goleadu je već u devetom minutu otvorio Mbape, potom su pogađali Di Marija i Nejmar dva puta, koji je na najbolji mogući način otvorio seriju u novim, personalizovanim kopačkama.

Argentinac i Francuz su se u nastavku potrudili da sva trojica imaju po dva gola na svom kontu, dok je utešni pogodak za Ren delo Burigoda iz penala.

Lorijen, Nant, Troa i Sent Etjen su bili sigurni, marsejski Olimpik se mučio sa Valensijenom, a najneprijatnije iznenađenje svojim navijačima priredio je Bordo.

Žirondinci su ispali od četvrtoligaša Granvila, rezultatom 2:1 posle produžetaka, u duelu u kojem su dobili tri crvena kartona.