Subota, 06.01.2018.

22:16

Spektakularni seviljski derbi pripao Betisu

Takmičenje u najjačoj ligi sveta u 2018. godini nije moglo bolje da počne – na četiri prva meča 18. kola La Lige postignuto je čak 15 golova.

EPA-EFE/Jose Manuel Vidal

Posle pobeda Atletiko Madrida i Valensije, na red je došao seviljski derbi koji je, nakon spektakularnog susreta, pripao Betisu – 5:3.

Gosti su na 'Ramos Sančes Pishuanu' vodili dva puta golovima Ruisa i Fedala, ali se Sevilja vraćala preko Ben Jedera i Kjera.

Na odmor se otišlo sa po dva gola u obe mreže i, kada se činilo da nas očekuje mnogo manje zanimljivo poluvreme, fudbaleri obe ekipe su nas demantovali – Durmisi i Leon su u dva minuta doneli dva gola viška Betisu, da bi samo 120 sekundi Lengle vratio neizvesnost.

Mogao je N'Zonzi da potpuno šokira ekipu trenera Kukija Setijena, kada je u 70. minutu zatresao prečku iz slobodnog udarca.

Tada je opao pritisak domaćina, Betis je uspeo da sačuva prednost i u poslednjim trenucima overi trijumf preko Kristijana Telja. Zeleni su stigli do 24. boda, pa sada zauzimaju osmu poziciju. Sevilja je tri mesta iznad sa 29 osvojenih bodova.

U meču koji je prethodio ovom Eibar je kao gost savladao Las Palmas, rezultatom 2:1.