15:00

"Ludi" Kosta – gol i crveni u istom minutu (VIDEO)

Ekipa Atletiko Madrida pobedila je sa 2:0 Hetafe, u 18. kolu španske LaLiga.

Getty Images

Meč je obeležio povratnik u crveno-beli dres Dijego Kosta, koji je u roku od šest minuta dobio dva žuta kartona i postigao jedan gol.

Španac se nalazio u startnoj postavi od početka meča, međutim prilikom proslave gola, emocije su ga ponele i otišao je na tribinu kod navijača.

Madridski klub poveo je u 18. minutu preko Anhela Koree. Grizman se našao u ulozi asistenta, a Korea je spoljnom savladao Martinese. Sa rezultatom 1:0 otišlo se na pauzu.

U nastavku meča Kosta u 62. minutu dobija žuti karton zbog udarca laktom, a samo šest minuta kasnije dolazi do novog gola u dresu "Jorgandžija".

Vrsaljko je poslao dobar centaršut, Kosta je osam sâm u kaznenom prostoru i nije mu bilo teško da povisi na 2:0. Međutim, proslavio je gol tako što je otišao kod navijača i sudija mu je zbog toga dao drugi žuti karton.

Do kraja meča nije bilo promene na semaforu, pa je Atletiko došao do 11. trijumfa u sezoni.

1. Barselona 17 14 3 0 45:7 45
2. Atl. Madrid 18 11 6 1 27:8 39
3. Valensija 17 10 4 3 36:17 34
4. Real Madrid 16 9 4 3 30:14 31
5. Sevilja 17 9 2 6 20:22 29
6. Viljarreal 17 8 3 6 24:20 27
7. Eibar 17 7 3 7 22:29 24
8. Hetafe 18 6 5 7 22:18 23