Četvrtak, 28.12.2017.

22:15

Arsenal strepeo, Sančes doneo pobedu na Selhurstu

Fudbaleri Arsenala savladali su Kristal Palas rezultatom 3:2 u londonskom dvoboju kojim je zaključeno 20. kolo Premijer lige.

Photo by Catherine Ivill/Getty Images

Arsenal je bio mnogo bolji rival tokom čitavog meča, osim u prvih desetak minuta drugog poluvremena, kada je Palas mogao i do preokreta.

Duel na ’Selhurst parku’ mnogo bolje je počeo Arsenal, iako je prvu priliku imao domaći tim preko Joana Kabaja koji je bio zamalo neprecizan sa nekih 20 metara.

Tada su ’Tobdžije’ preuzele inicijativu, organizovale nekoliko napada i u 25. minutu stigle do vođstva.

Nakon dugog napada lopta je došla do Lakazeta na desnoj strani, on je iznenadio šutem, Speroni je odbio na drugu stranu gde je bio Mustafi koji iz maltene mrtvog ugla nonšalantno trese mrežu.

Izabranici Arsena Vengera dodatno su pojačali pritisak, ali do poluvremena nisu uspevali da dođu do pogotka, da bi početkom nastavka Beljerin propustio stopostotnu priliku i kazna je stigla dva minuta kasnije.

Zaha je sa levog boka vratio povratnu u srce kaznenog prostora, tamo je neometan bio Andros Taunzent koji vraća Čeha u ugao iz kojeg je dolazio i poravnava na 1:1.

Sada je tim Roja Hodžsona bio taj koji je bio u naletu – igra Arsenala se raspala, a domaćin je pritiskao i konsnantno pretio. Kada su preživeli desetak minuta snažnih ataka rivala, gosti su uzvratili i zahvaljujući Aleksisu Sančesu rešili pitanje pobednika.

Čileanac je u 62. minutu kombinovao sa Lakazetom i iz gužve u kaznenom pogodio bliži ugao, da bi četiri minuta kasnije iskoristio savršeno dodavanje Vilšera preko odbrane i rutinski pogodio. Nije bilo uzbuđenja sve do finiša, kada je Tompkins posle kornera bio najviši u skoku i zatresao mrežu za dramatičan finiš, u kojem su igrači u sivim dresovima ipak izašli kao pobednici

Ovim trijumfom klub sa ’Emirata’ vratio se na šestu poziciju sa 37 bodova, koliko ima i šestoplasirani Totenhem, dok je gradski rival ostao na 16. mestu sa 18 bodova.

Srpski reprezentativac Luka Milivojević odigrao je svih 90 minuta u poraženom sastavu.