Petak, 22.12.2017.

22:35

Arsenal "vaskrsao", 3 gola za 380 sekundi i remi!

Arsenal i Liverpul su priredili spektakl u 19. kolu Premijer lige na Emirejtsu odigravši nerešeno 3:3.

Izvor: MLJ

Autor: MLJ

Arsenal
Getty images

U meču punom preokreta, kako igrački, tako i rezultatski prvi je poveo Liverpul koji je u prvom poluvremenu imao loptu u nogama i inicijativu.

Dva dobra pasa na sredini terena, Salah na boku i malo sreće za Liverpul, tek lopta dolazi do glave Filipa Kutinja koji prebacuje u 26. minutu Petra Čeha i Liverpul od tada vodi 1:0.

Koliko odbrane neće funkcionisati već do tada je pokazao Mejtand-Najls koji je dobrano kasnio za Kutinjom kada je ovaj dao gol. Potvrdu fantastične forme i dominacije Liverpula u tom delu igre pokazuje Salah golom u nastavku u 52 minutu kada je lopta uz malo sreće prevarila Ćeha.

Od tog trenutka usledilo je potpuno nestvarnih 380 sekundi za Arsenal i potpuni šok za Jirgena Klopa. Manje od 100 sekundi kasnije Aleksis Sančes smanjuje na 2:1 i navijači na Emirejtsu su se već tada ponadali da bi njihov tim mogao do boda.

Ali niko se nije nadao da će već tri minuta kasnije navijači "Redsa" proklinjati Minjolea. Džaka je ostavljen sam. Džaka je sa oko 25 metara raspalio po lopti, a Minjole je napravio katastrofalnu grešku jer je lelujavu loptu probao da izbije jednom rukom.

To mu se osvetilo pa je Arsenal za samo tri minuta u džepu imao remi. Za potpuni preokret se u 58. minutu pobrinuo Lakazet koji je petom na "petoparcu" izbacio dvojicu igrača Liverpula iz igre, a Mesuta Ezila samog ispred gola Liverpula.

Ezil situaciju rešava bez problema i pogađa za 3:2. Arsenal je tog trenutka šutirao tek treći put u okvir gola i pogodio je metu sva tri puta.

Delovalo je kao da su "Tobdžije" potpuno preuzele kontrolu igre, ali je onda u 71. minutu Čeh napravio sličnu grešku kao i njegov kolega sa gola "Redsa". Šut Firmina je probao da brani jednom rukom umesto obema rukama i ona se odbila visoko i sekund kasnije završila u mreži.

Liverpul je bio bolji tokom prvog dela, Salah i drugovi su u napadu birali bolja rešenja ali su u nekoliko situacija promašivali odlične šanse da meč reše već u tom delu igre. Na kraju, 3:3 deluje kao pošten rezultat ako se ima u vidu da je više golova postignuto posle protivničkih grešaka i na jednoj i na drugoj strani.

Arsenal posle 19. kola ostaje peti na tabeli Premijer lige sa 34 boda, dok je Liverpul četvrti sa bodom više.