Nedelja, 17.12.2017.

20:15

Liverpul silan protiv Bornmuta

Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras u gostima Bornmut sa 4:0 u poslednjoj nedeljnoj utakmici 18. kola engleske Premijer lige.

Izvor: MLJ

Autor: MLJ

Getty images

Ekipa Jirgena Klopa kontrolisala je utakmicu od samog početka.

Do prednosti stigla je u 20. minutu posle odlična solo akcije Filipa Kutinja, koji je prošao gotovo celu odbranu rivala i preciznim udarcem sa oko 10 metara savladao Asmira Begovića.

Samo šest minuta kasnije Dejan Lovren dobro se snašao posle gužve nakon kornera i glavom sa svega par metara povisio na 2:0.

Najbolji strelac Premijer lige Mohamed Salah je u 44. minutu iskoristio dobro dodavanje Aleksa Okslejd-Čembrlejna u prazan prostor i nakon trka, te driblinga sa par metara povisio na 3:0.

Liverpul u drugom delu meča nije srljao i do četvrtog gola stigao je u 66. minutu, a strelac je posle centaršuta Kutinja s leve strane bio Roberto Firmino.

Liverpul se ovom pobedom vratio na četvrto mesto Premijer lige sa 34 boda, dok je Bornmut 16. sa 16.