Subota, 16.12.2017.

22:50

"Poluasistencija" Kolarova, Roma iščupala trijumf

Pogotkom Federika Facija u četvrtom minutu nadoknade vremena, ekipa Rome savladala je Kaljari sa 1:0, u meču 17. kola italijanske Serije A.

’Vučica’ je odigrala poprilično slab meč na ’Olimpiku’, ali je u poslednjim minutima meča ipak stigla do trijumfa pogotkom argentinskog defanzivca, kojem je prethodio centaršut našeg Aleksandra Kolarova.

Levi bek reprezentacije Srbije odlično je izveo "skraćeni korner" sa leve strane, ubacio loptu na peterac gde je zaplivao golman Kaljarija Kranjo, ali je promašio. Ona je pogodila u telo Facija kojem potom nije bilo teško da je sprovede u mrežu.

Roma jeste imala incijativu, ali je ona bila jalova, pa tako ni pokušaji Džeka i Naingolana u prvom poluvremenu nisu bili previše opasni.

Najbolju priliku da donese prednost domaćinu imao je Dijego Peroti početkom drugog poluvremena – Roma je dobila penal, on je bio suviše nonšalantan i, bez trčanja je pokušao da pogodi donji desni ugao. Čuvar mreže ga je pročitao i lako ukrotio taj udarac.

Ipak, ekipa Euzebija Di Frančeska nije odustajala od napada i to im se isplatilo na već opisan način.

Sada je Roma na 4 boda zaostatka u odnosu na Napoli, 2 u odnosu na Inter, a ima isti broj bodova kao i Juventus koji ima utakmicu manje.