Četvrtak, 14.12.2017.

23:00

Kup: Lacio u četvrtini finala, asistencija Sergeja

Rimski Lacio plasirao se u četvrtinu finala Kupa Italije pošto je na Olimpiku lako savladao Čitadelu – 4:1 (3:1).

Tanjug

Lacijali su pitanje pobednika rešili već posle nešto više od pola časa igre, stekavši velika tri gola prednosti.

Najpre je pogodio Čiro Imobile, na asistenciju našeg Sergeja Milinković-Savića, u 11. minutu, već u 24. Felipe Anderson duplirao je vođstvo, dok je treći pogodak bio delo igrača gostiju Agostina Kamiđlijana.

Član Serije B uspeo je da smanji četiri minuta pre odlaska na odmor preko Paolo Bartolomeja, da bi konačan rezutlat postavio Imobile svojim drugim golom u 87.

Sergeja je u 72. minutu zamenio Senad Lulić, dok je Dušan Basta odigrao kompletan duel za domaće.

Rival ekipi Simonea Inzagija u borbi za polufinale biće Fiorentina.