Sreda, 13.12.2017.

19:30

Čakar pa Suma, prvi gol iz penala posle 22 godine!

Sejduba Suma dao je prvi gol za Partizan sa bele tačke u večitom derbiju posle pune 22 godine.

StarSport

Damir Čakar je izveo jedanaesterac 18. marta 1995. godine u 99. "večitom derbiju", a crno-beli su na naredni penal čekali skoro 23 godine.

Penal u 60. minutu 156. derbija je skrivio Vujadin Savić startom nad Ognjenom Ožegovićem. Ožegović je prošao pored Le Taleka, uklizao je Savić i Milorad Mažić je pokazao na belu tačku.

Štoper Zvezde nije dobio drugi žuti karton, ali je Partizan dobio penal.

Sejdubi Sumi je pre izvođenja penala prišao Aleksandar Pešić i nešto mu rekao, igrač iz Gvineje se nasmejao i potom uz malo sreće savladao Milana Borjana koji je imao loptu na ruci.

Na suprotnom golu je odlično branio Vladimir Stojković do tog trenutka pa je Partizan od 61. minuta poveo sa 1:0.

Pred jubilarni, stoti derbi, Damir Čakar je polovinom devedesetih izveo penal u utakmici koja je završena nerešeno 2:2.