Utorak, 12.12.2017.

23:48

Inter jedva prošao trećeligaša u Kupu

Fudbaleri Intera plasirali su se u četvrtfinale Kupa Italije posle dosta muka.

"Nerazuri" su tek na penale eliminisali trećeligaša Pordenone koji je izdržao 120 minuta bez primljenog gola na Đuzepe Meaci.

Trener lidera Serije A Lučano Spaleti je pokušao da se domogne naredne runde bez ključnih igrača, ali morao je u drugom poluvremenu da u igru uvede Maura Ikardija, Ivana Perišića i Marcela Brozovića.

Međutim, ni oni nisu uspeli da slome otpor gostiju, uprkos 33 šuta ka golu, od čega deset u okriv, ali je svih deset šuteva zaustavio golman Perili.

Usledili su penali, Misuraka je promašio prvi za Pordenone, Brozović I Perišić pogađaju za Inter, Burai i Manjani za goste, pre promašaja Šrkinijara i Galjardinija.

Međutim, trećeligaš ne koristi ukazanu šansu, Luli nije odoleo pritisku, nakon čega pogađaju Ikardi i Vesino za Inter, a Stefani i Kjurija za Pordenone za 4:4.

Nakon što je Parodi promašio treći penal za goste, Inter je u četvrtfinale Kupa odveo Nagatomo.

"Nerazuri" u narednoj rundi čekaju boljeg iz duela između gradskog rivala Milana i Verone, koji se sastaju u sredu.