Utorak, 12.12.2017.

22:29

Borusija konačno pobedila, Gaćinović srušio HSV

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su posle dvomesečne agonije i devet utakmica bez trijumfa.

"Milioneri" su sa novim trenerom Peterom Štogerom crni niz okončali u Majncu sa 2:0, golovima Sokratisa Papastatopulosa i Šinđija Kagave u drugom poluvremenu.

Borusija se ovom pobedom vratila u borbu za vrh tabele, ima samo tri boda manje od drugoplasiranog Lajpciga koji nastavlja da posrće.

Sjajno veče imao je srpski reprezentativac Mijat Gaćinović koji je golom u 24. minutu doneo Ajntrahtu pobedu nad Hamburgom 2:1, posle preokreta gostiju u roku od desetak minuta.

HSV je poveo preko Papadopulosa u devetom minutu, Volf poravnava u 16, a Gaćinović preokreće posle druge asistencije Čendlera na meču.

Drugi srpski reprezentativac Filip Kostić se nije istakao u dresu domaćeg Hamburga. Dok je Ajntraht "skočio" na petu poziciju, HSV je ostao u zoni ispadanja.

Pobedu u 16. kolu Bundeslige zabeležio je i Frajburg, minimalnim rezultatom nad Borusijom Menhengladbah. Nils Petersen je golom iz penala rešio ovaj susret.

Borusija je trećim kolom u nizu bez pobede propustila šansu da se probije odmah do lidera Bajerna, dok je Frajburg malo pobegao od zone ispadanja.