Nedelja, 10.12.2017.

22:56

Marsej se izjednačio sa Monakom i Lionom

Fudbaleri marsejskog Olimpika pobedili su Sent Etjen sa 3:0 u poslednjoj utakmici 17. kola francuske Lige 1.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Valeri Žermen je već u 11. minutu obradovao ‘Velodrom’, da bi početkom drugog poluvremena Sent Etjen ostao sa igračem manje zbog isključenja Pjer-Gabrijela.

Brojčanu prednost domaćin je maksimalno iskoristio – prvo je Florijan Tovan asistirao Žermenu za drugi pogodak, da bi Okampos u 80. minutu postavio konačan rezultat.

Marsej se na tabeli izjednačio sa Lionom i Monakom i ove tri ekipe sa po 35 bodova dele od drugog do četvrtog mesta, iza vodećeg PSŽ koji ima 44.

Sent Etjen je već dva meseca bez pobede, ovo mu je sedmi poraz u sezoni i nalaze se na 15. mestu sa 20 osvojenih bodova.

Liga 1 – 17. kolo: