22:44

Milan konačno slavio, Gatuzo slavi Bonaventuru

Fudbaleri Milana konačno su ostvarili pobedu otkad ih je preuzeo trener Đenaro Gatuzo.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

‘Rosoneri’ su u trećoj utakmici od promene trenera savladali Bolonju rezultatom 2:1, u utakmici kojom je zatvore nedeljni program 16. kola Serije A.

Pobedu domaćina najavio je Đakomo Bonaventura već posle 10 minuta igre, kada je sa ivice kaznenog prostora zahvatio jednu izbijenu loptu i preciznim udarcem po zemlji smestio je u donji levi ugao gola golmana Mirantea – 1:0.

Ipak, već posle nešto više od desetak minuta Verdi je izjednačio i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Gatuzov heroj ponovo je bio Bonaventura u 77. minutu – odlično je reagovao na centaršut Borinija i postavio konačan rezultat.

Ekipa Milana posle večerašnjeg trijumfa ima 24 boda na sedmom mestu, a Bolonja je ostala na 21, na devetoj poziciji.