Subota, 09.12.2017.

15:47

SL: Nišlije preskočile Čuku, pala i Vojvodina

Fudbaleri Radničkog iz Niša pobedili su na svom terenu Čukarički sa 1:0, u 21. kolu Super lige Srbije, dok je Javor u Novom Sadu sa 3:0 pobedio Vojvodinu.

Starsportphoto

Nišlije su u finišu utakmice, u 88. minutu, pogotkom Milana Pavkova iz jedanaesterca došli do trijumfa nad Čukaričkim, pa su tako četvrtom uzastopnom pobedom došli do četvrtog mesta na tabeli domaćeg prvenstva.

Oni sada imaju 36 bodova, tri manje od trećeplasiranog Spartaka, a jedan više od Voždovca i Čukaričkog.

Javor je iznenađujuće na gostovanju po snežnom vremenu pobedio Vojvodinu sa 3:0. Golove za goste postigli su Vuk Mitošević u 32, Aleksa Amanović u 53. i Alija Krnić u 55. minutu.

Javor je ovom pobedom "skočio" za jedno mesto i sada je 15. sa isto toliko bodova, dok je Vojvodina sedma sa 32.

Radnik je na gostovanju sa 1:0 pobedio Zemun, dok je Mačva sa 2:0 golovima u 89. i 92. minutu pobedila Rad na Banjici.