Petak, 08.12.2017.

18:50

SL: Savković rešio derbi na "krovu"

Fudbaleri subotičkog Spartaka savladali su Voždovac u gostima rezultatom 3:2, u derbiju kojim je otvoreno 21. kolo Superlige Srbije.

SL: Savković rešio derbi na
Starsportphoto

Duel trećeplasirane i četvrtoplasirane ekipe "na krovu" pripao je gostima, najviše zahvaljujući dvostrukom strelcu Miletu Savkoviću.

Savković je Subotičanima doneo prednost u 26. minutu, Ivanović je sa bele tačke povisio na 2:0 početkom drugog poluvremena, da bi nadu domaćinu doneo Filipović desetak minuta pre kraja.

Međutim, Savković je nešto više od 120 sekundi kasnije ponovo savladao golmana ’Zmajeva’ Zorana Popovića i, činilo se, rešio pitanje pobednika.

Ali ni tu nije bio kraj uzbuđenjima jer je Ćirković nekoliko trenutaka kasnije smanjio i obezbedio neizvesnu završnicu. Ipak, gosti su odoleli na Voždovcu i zasluženo stigli do 11. trijumfa u prvenstvu.

Ovim trijumfom Spartak je zadržao treću poziciju sa 39 bodova, četiri više od današnjeg protivnika.