Nedelja, 03.12.2017.

19:42

Volfsburg zaustavio zahuktali Menhengladbah

Fudbaleri Volfsburga savladali su Borusiju Menhengladbah 3:0, u poslednjoj utakmici 14. kola nemačke Bundeslige.

"Vukovi" su meč rešili u prvih 25 minuta pogocima Junusa Malija i Danijela Didavija, koji je lobovao Jana Somera za 2:0.

Gostima je poništen gol u 37. minutu zbog spornog ofsajda Torgana Azara, da bi tačku na meč stavio Džošua Gilavugi 20 minuta pre kraja volej udarcem.

Volfsburg je pobedio drugi put u poslednja tri kola, dok je Menhengladbah poražen posle četiri kola u kojima je zabeležio tri pobede.

"Vukovi" su dobrim rezultatima u poslednje vreme napredovao do deobe 11. pozicije sa Hertom i Štutgartom sa po 17 dodova. Borusija je ostala četvrta sa 24 boda, osam iza lidera Bajerna.