Nedelja, 03.12.2017.

18:39

Pažo probušio mrežu, Lion sve bolji

Nant je sa Sent Etjenom odigrao nerešeno 1:1 na gostujućem terenu i proputio šansu da se približi četvrtom mestu koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Izvor: MLJ

Autor: MLJ

Getty Images

Lion je nastavio sa dobrim igrama i pobedom nad Kaenom 2:1 prestigao Monako i Marsej, pa posle 16. kola Lige 1 zauzima drugo mesto iza Pari Sen Žermena.

Sent Etjen je u svom meču sa Nantom bolje krenuo, a Vensan Pažo je u 38. minutu svojim golom podigao čitav stadion Žofr Žišar na noge.

Vukao je loptu i sa tridesetak metara šutirao pored svog čuvara i "ubio pauka" za 1:0. Petnaest minuta od početka drugog poluvremena, Nant poravnava rezultat na 1:1 zahvaljujući snalažljivosti Sale u kaznenom prostoru Sent Etjena.

Nant je petoplasirani sa 27 bodova iza Marseja koji ima 31, dok je Sent Etjen 13. sa 20 bodova, s tim što sve timove između sedmog i 13 mesta dele samo tri boda.

Kaen je uspeo samo nakratko da uzdrma Lion u svom meču 16. kola na svom terenu. Lion je poveo već posle deset minuta golom Kornea koji je iskoristio gužvu u kaznenom prostoru i dodavanje Depaja za 1:0. Na 2:0 povisio je Dias izvanrednim golom sa dvadesetak metara, da bi malo neizvesnosti u meč uneo Ivan Santini koji je u 90. minutu promešao dvojicu čuvara pre nego je smestio loptu u mrežu.

Kaen je sedmi na tabeli sa 23 boda, a Lion je drugi sa 32. Vodeća ekipa Lige1 je i dalje PSŽ sa 41 bodom iz 16 odigranih mečeva.

1. PSŽ 16 13 2 1 48:12 41
2. Lion 16 9 5 2 40:18 32
3. Monako 16 10 2 4 37:16 32
4. Marsej 15 9 4 2 31:18 31
5. Nant 16 8 3 5 15:16 27
6. Ren 16 7 3 6 21:19 24
7. Kaen 16 7 2 7 11:16 23
8. Monpelje 15 5 6 4 12:8 21