Nedelja, 03.12.2017.

18:52

Sako promašio remi, Siti slavio posle preokreta

Fudbaleri Mančester Sitija savladali su Vest Hem 2:1, posle preokreta u poslednjem meču 15. kola engleske Premijer lige.

"Čekićari" su neočekivano poveli na Etihadu preko Anhela Ogbone, na centaršut Arona Kresvela minut pre kraja prvog poluvremena.

Gosti su odolevali Sitiju do 57. minuta kada štoper Nikolas Otamendi koristi dodavanje Gabrijela Žezusa u kaznenom prostoru.

Usledio je žestok nalet domaćina, Sane i De Brujne propuštaju šanse za vođstvo, ali ga konačno donosi David Silva koji je zakucao loptu u odnji desni ugao posle dodavanja Belgijanca.

Vest Hem je imao šansu da osvoji bod u Mančesteru, ali je Dijafra Sako propustio sjajnu šansu posle prodora Marka Arnautovića po desnoj strani.

Siti je zabeležio 14. pobedu u sezoni, 13. u nizu, lider je PL bez ijednog poraza sa 43 boda, osam više od gradskog rivala Junajteda kojem gostuje u sledećem kolu 10. decembra.

S druge strane, Vest Hem je poražen četvrti put u poslednjih pet kola, "jubilarni" deseti u sezoni pa je ostao na deobi pretposlednje pozicije sa Kristal Palasom sa po deset bodova, tri od sigurne zone.

"Čekićare" Dejvida Mojsa u sledećem kolu takođe očekuje gradski derbi, dočekuje šampiona Čelsi.