Nedelja, 03.12.2017.

16:22

Tadić solidan u remiju Sautemptona

Fudbaleri Bornmuta i Sautemptona remizirali su 1:1 (1:0) u pretposlednjem meču 15. kola engleske Premijer lige.

U veoma otvorenom meču na Vitaliti stadionu domaće "trešnjice" su povele golom Rajana Frejzera posle sjajne timske akcije po levoj strani i asistencije Endrua Surmana.

Gosti do boda stižu pola sata pre kraja meča prvim golom Nejtana Redmonda ove sezone, nakon proigravanja Čarlija Ostina.

Bornmut je dominirao u prvom poluvremenu, pre gola odlične šanse su imali Ejk i Čarli Danijels, koga su nijanse delile od evrogola, do su gosti zapretili samo jednom preko Van Dajka posle kornera.Ž

"Sveci" su preuzeli kontrolu u nastavku meča, Bufal i Dušan Tadić su bili u dobrim situacijama za gol neposredno pre izjednačenja, a srpskog reprezentatica su igrači Bornmuta izblokirali u poslednjem trenutku.

Posle poravnanja oba tima su imala priliku da stignu do pobede, nešto konkretniji je bio Sautempton, ali Bertrand i Ostin u dve prilike nisu uspeli opet da savladaju odličnog Asmira Begovića.

S druge strane, Forster je zaustavio "projektil" Džošue Kinga 15 minuta pre kraja meča.

Sautempton je 11. na tabeli sa 17 bodova, koliko ima i Brajton, dok je Bornmut tri pozicije niže sa 15, na deobi 14-16. mesta sa Njukaslom i Hadersfildom.

Usledećem kolu na Sent Meri stiže Arsenal, dok "trešnjice" gostuju Kristal Palasu.