Motivaciona injekcija – Keln odoleo Šalkeu uoči CZ

Fudbaleri Kelna remizirali su sa Šalkeom 2:2, na gostovanju u Gelzenkirhenu uoči meča jeseni sa Crvenom zvezdom.

AKIzvor: B92 Nemačka

"Jarčevi" su osvojili neočekivan bod u 14. kolu Bundesligi pa nema sumnje da će biti izuzetno motivisani na "Rajku Mitiću" u četvrtak.

Šalke je dva puta vodio, prvo u 36. minutu golom Burgštalera, ali je Guirasi izjednačio u petom minutu drugog poluvremena.

Domaćin vraća prednost 18 minuta pre kraja preko Harita, ali samo pet minuta kasnije Guirasi realizuje penal za novo, kako se ispostavilo konačno poravnanje.

Šalke je propustio priliku da pobedom nad poslednjeplasiranim timom preuzme drugu poziciju na tabeli, ali je ostao na trećem mestu sa bodom iza Lajpciga.

S druge strane, Keln je osvojio tek treći u sezoni, na devet je od pozicije koja donosi baraž za opstanak, a 11 od sigurne zone.