15:40

PL: Čelsi ubedljiv, Mitrović na klupi Njukasla

Ekipa Čelsija pobedila je sa 3:1 Njukasl u 15. kolu Premijer lige.

Getty Images

Izabranici Antonija Kontea uspeli su da preokrenu rezultat, pošto su posle 12. minuta igre gubili sa 1:0.

Strelac gola za goste bio je Dvajt Gejl.

Već do poluvremena, aktuelni šampion Evrope uspeo je da preokrene rezultat. Prvo je u 21. minutu Eden Azar sjajnim udarcem poslao loptu u gol, a potom je u 33. i Morata bio precizan.

Mozes je centrirao, a Španac je glavom poslao loptu u gol. Sa ovim rezultatom otišlo se na pauzu.

U nastavku meča, Čelsi je uspeo da postigne još jedan gol. Strelac sa bele tačke bio je Eden Azar u 74. minutu.

Čelsiju je ovo bila deseta pobeda u šampionatu, dok je Njukasl doživeo osmi poraz.

Reprezentativac Srbije Aleksandar Mitrović bio je na klupi gostujućeg sastava.

1. Mančester Siti 14 13 1 0 44:9 40
2. Mančester Jun. 14 10 2 2 32:8 32
3. Čelsi 15 10 2 3 28:12 32
4. Arsenal 14 9 1 4 28:16 28
5. Liverpul 14 7 5 2 28:18 26
6. Barnli 14 7 4 3 14:11 25
7. Totenhem 14 7 3 4 22:12 24
8. Votford 14 6 3 5 24:25 21